Bdmtee2XX > ABdmtee367

Potřeba první třídy není jen u rychlíků, ale i v případě spěšných a osobních vlaků si najde své příznivce. Návrh počítá s úpravou několika vozů Bdmtee2XX pro první i druhou třídu. Nově vznikne řada ABdmtee367 s celkovou kapacitou 72 cestujících a 8 jízdních kol. Okna budou celistvá se stahovacími roletkami, pouze na koncích oddílů budou okna stahovací, ve voze bude uzavřený systém WC, audiovizuální infosystém, WiFi a přípojky. Maximální rychlost vozu je 160km/h a využití vozu je pro osobní a spěšné vlaky i na koridorech, případně jako posilové vozy.

Oddíl první třídy bude zahrnovat 12 míst ve velkoprostorovém uspořádání. Sedadla budou typu BorCad Regio+ ve verzi pro první třídu, která budou uvolněná z vozů ABpee347 po jejich modernizaci. Lze uvažovat i o sedadlech BorCad Comfort, nebo BorCad Genio. Zásuvka, případně i s USB bude u každého místa. Osvětlení, klimatizace a hlasitost audio infosystému bude možné regulovat  nezávisle na třídě druhé. Minimálně oddíl první třídy by měl být klimatizovaný, při otevření okna se klimatizace automaticky vypne. Na konci oddílu první třídy budou háky pro dvě kola, popřípadě regál pro větší zavazadla.

Oddíl druhé třídy bude rovněž velkoprostorový s počtem míst 60 + 6 háků pro jízdní kola, přípojka bude k dispozici u každého druhého místa. Sedadla budou použita typu BorCad Regio, Regio+, nebo Visio.