Návrh III. "ABgpee351"

Středně nákladný návrh.

Návrh počítá s přestavbou interiéru 1. třídy a nahrazením místa pro kola služebním oddílem pro vlakový doprovod, nebo minibar s obsluhou.Využití vozu je především pro rychlíky mimo koridory, kde postačuje 25 míst první třídy. 

Počet míst v oddíle snížen z původní třicítky na 25, nezbytná je výměna sedadel, za sedadla BorCad Comfort, nebo MSV Interier Rubín. je k dispozici regál pro objemnější zavazadla. Snížením počtu míst bylo docíleno komfortního prostoru pro nohy u sedadel proti sobě a odstranění sedadel otočených směrem do středové příčky. 

Níže návrh uspořádání interiéru. 

Stolky jsou provedené v imitaci dřeva. Nohy stolků u čtyřmístných oddílů jsou posunuty na kraj stolků, čímž již nepřekáží cestujícím, kteří sedí do uličky. Koše jsou umístěny pod sedadly do uličky a ve vnitřní části stolků. Stěny v oddíle jsou částečně v imitaci dřeva.

V oddíle je zátěžový koberec a přípojka s USB je k dispozici u každého místa první třídy. Hlavní osvětlení je částečně zastíněno, čímž je docíleno podhledového osvětlení. Dveře mezi oddíly jsou vyměněny za dveře jako jsou například ve vozech Bpee s ovládacím tlačítkem přímo na dveřích. Zmizí tak problém s výčnělkem do středové uličky na kterém bylo tlačítko ovládání dveří. Osvětlení je upraveno na sektorové a umožňuje individuální regulaci.

Místo původních háků pro kola je služební oddíl vyhrazený pro minibar, který tak nebude zabírat celé jedno kupé v jiném voze jako je tomu v současnosti. To zvýší kapacitu vlaku o 6 až 8 míst. V obou případech dojde ke zvýšení klidu v oddíle, protože cestující z oddílu druhé třídy již nebudou muset oddílem první třídy procházet pro kola a kočárky.