Návrh V. "ABdpee349"

Alternativa ke IV. návrhu se zmenšením oddílu první třídy.

Návrh počítá se zvětšením oddílu druhé třídy a předěláním oddílu první třídy na kupé. Vůz tak bude ideální pro trasy, kde není potřeba tolik míst první třídy a tři kupé po čtyřech místech stačí. Například trasa Brno - České Budějovice - Plzeň, Kolín - Všetaty - Ústí nad Labem západ a nebo kmenové soupravy Praha - Hradec Králové - Trutnov.

Oddíl druhé třídy je rozšířen na kapacitu 47 míst, středová přepážka je odstraněna. Orientace sedadel je v letadlovém stylu, sedadla jsou použita BorCad Genio, nebo Borcad Flexio. Zásuvka s USB je u každého sedadla. Na konci oddílu je regál pro kufry.

Oddíl první třídy se skládá ze trojice kupé po čtyřech místech. V kupé je možné regulovat osvětlení a hlasitost infosystému. Stěny jsou v imitaci dřeva a sedadla jsou ve stylu jako ve vozech Amz138 a je možné je srazit k sobě, zásuvka a USB u každého místa je samozřejmostí. V kupé jsou zátěžové koberce a velké stolky jsou mezi sedadly. Z důvodu kupé provedení je nutné na jedné straně předělat okna aby odpovídala k rozměrům kupé první třídy.
Za oddílem první třídy zůstává prostor pro tři kola.