Návrh V. "ABpee350"

Alternativa ke IV. návrhu se zmenšením oddílu první třídy.

Návrh počítá se zvětšením oddílu druhé třídy a předěláním oddílu první třídy na kupé. Vůz tak bude ideální pro trasy, mimo koridory kde stačí  maximální rychlost 140km/h a není potřeba tolik míst první třídy a tři kupé po čtyřech místech stačí. Například trasa Brno - České Budějovice - Plzeň, Kolín - Všetaty - Ústí nad Labem západ a nebo kmenové soupravy Praha - Hradec Králové - Trutnov (Meziměstí, Letohrad).

Oddíl druhé třídy je rozšířen na kapacitu 47 míst, středová přepážka je odstraněna. Orientace sedadel je v letadlovém stylu, sedadla jsou použita BorCad Genio, nebo Borcad Flexio. Zásuvka s USB je u každého sedadla. Na konci oddílu je regál pro kufry.

Oddíl první třídy se skládá ze trojice kupé po čtyřech místech. V kupé je možné regulovat osvětlení a hlasitost infosystému. Stěny jsou v imitaci dřeva a sedadla jsou ve stylu jako ve vozech Amz138 a je možné je srazit k sobě, zásuvka a USB u každého místa je samozřejmostí. V kupé jsou zátěžové koberce a velké stolky jsou mezi sedadly. Z důvodu kupé provedení je nutné na jedné straně předělat okna aby odpovídala k rozměrům kupé první třídy. Stolky jsou mezi sedadly a lze je rozložit.

Za oddílem první třídy zůstává prostor pro tři kola. Cestující s kolem mají vyhrazena místa ve druhé třídě číslo 41, 43 a 45.