Nové bistro vozy, které jsou v současnosti nasazovány na vlaky vyšší kvality mají hned několik problémů. Asi nejzásadnější je, že bistro je z obou stran obklopeno první třídou a lidé z druhé třídy musí přes tuto první třídu procházet a ruší tak cestující třídy první. Dále si nemohou jídlo zkonzumovat na místě, protože sedadla jsou první třídy. Plyne z toho tak problém, že průvodčí často musí vykazovat cestující ze dvojky, kteří si sednou v domnění, že se jedná o klasický jídelní vůz. Další věcí je fakt, že ve větším oddíle se nikdo nezajímal o rozmístění míst a například místa s čísly 71-76 prakticky nemají okno, jiné "čtyřky" zase vychází přesně na přepážku mezi okny.


Tyto vozy bývají často nasazovány i na vlaky vyšší kvality. Zásadní problém je, že použitá sedadla v první třídě Aee140/142 se od vozů Bpee237, nebo Bee238 liší pouze barvou. Vyhláška UIC-567 uvádí minimální rozměr sedáku první třídy na 43x50cm. Dříve byl podobný problém u vozů Apee139, kde však došlo k revitalizací a výměně sedadel za typ Borcad SEL, v kupé chybí koberce, které jsou samozřejmým standardem první třídy.


První třída v současném stavu neodpovídá komfortem cesty vlaku dálkovému rychlíku. Problém tkví v tom, že oddíly první třídy jsou průchozí a rozmístěné po celé délce jednotky, cestující v první třídě tedy nemají klid na cestu. Dále pak chybí koberce, které by v rychlíkové první třídě měly být samozřejmostí. Rovněž individuální regulace intenzity osvětlení by v takovémto vlaku neměla v první třídě chybět. 


Jelikož jsou jednotky Regio Panter určeny pro krátké příměstské trasy, tak nejsou nároky na první třídu tak vysoké, ovšem i tak jsou v oddíle první třídy použity nepohodlné sedačky, které jsou identické se sedadly ve třídě druhé a to nejen tvrdostí, ale i rozměry což porušuje vyhlášku UIC-567, která uvádí minimální rozměr sedáku první třídy na 43x50cm, rovněž chybí textilní podhlavníky. Díky tomu pak často do první třídy sedají cestující ze třídy druhé, protože zkrátka nevidí rozdíl. 


Jelikož jednotky Regio Shark jsou určeny pro osobní vlaky na neelektrifikovaných tratích, tak nejsou nároky na první třídu tak vysoké, ovšem i tak zvolená sedadla první třídy nejsou nejpohodlnější a především chybí možnost polohování, která by měla být v první třídě samozřejmostí a i zde dochází k porušení  vyhlášky UIC-567 protože u sedadel chybí textilní podhlavníky.

Především u kupé vozů jako Aee, Amz, ABmz, A, nebo AB, dochází k odstraňování textilních podhlavníků, čímž dochází k porušení vyhlášky UIC-567. Vedle podlavníků z kupé mizí i koberce, podle dopravce jsou nehygienické, ale railjetu, pendolinu a ve vozech Ampz, Apee, ABfbrdtn jsou normálně, dokonce i u řídícího vozu ABfhpvee, který je nasazován pouze pro osobní vlaky je v první třídě koberec. Korunu tomu nasazuje fakt, že ve vozech Bmz, Bdmpz a Bhmpz jsou a to je druhá třída...

Bmz
Bmz
Bdmpz
Bdmpz
Bhmpz
Bhmpz